top of page

Заява благодійної організації “Українська освітня платформа” щодо примусової евакуації дітей з зони бойових дій

За офіційною інформацією ювенальних прокурорів станом на кінець січня 2023 року з початку повномасштабного вторгнення загинуло понад 459 дітей та понад 909 отримали поранення.

Заява благодійної організації “Українська освітня платформа” щодо примусової евакуації дітей з зони бойових дій

Зважаючи на без перебільшення страшну статистику, за якою стоять реальні життя українських дітей, Українська освітня платформа підтримує рішення Кабінету Міністрів України про примусову евакуацію дітей з зон бойових дій.

Життя людини — найбільша цінність, а пріоритет держави — дбати про його збереження. Зважаючи на те, що діти, які опинились у зоні активних бойових дій (тобто у зоні високого ризику завдання шкоди життю та здоровʼю), не можуть подбати про себе самостійно, відповідальність за них — на дорослих — батьках, опікунах.

І у випадках, коли дорослі, не відповідно оцінюючи безпекову ситуацію та цим піддаючи ризику життя та безпеку дітей, продовжують проживати у зоні бойових дій держава повинна реагувати чітко і однозначно.

Питання захисту життя дітей та їх негайної евакуації з особливо небезпечних територій взяла під особистий контроль Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук.

Відповідно до рішення Уряду, евакуація відбувається примусово обовʼязково у супроводі хоча б одного з батьків чи опікуна. Відмова батьків чи опікунів від евакуації — не допускається, адже цим вони щодня наражають на небезпеку дітей.

Прийняття рішення про проведення обов’язкової евакуації відтепер за обласними військовими адміністраціями. Це рішення потребує узгодження з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Ми, Українська освітня платформа, закликаємо всі сторони, що мають повноваження у прийнятті відповідних рішень, створити чіткий механізм евакуації та план дій у тих випадках, якщо батьки відмовляються від супроводу.

Ми, Українська освітня платформа, зважаючи на більш ніж 10-ти річну роботу у сфері захисту прав дітей та підтримки сімей в кризі, підтримує рішення Уряду про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій та закликає державні органи влади, органи місцевого самоврядування та громадськість створити гідні умови для життя евакуйованих сімей з дітьми.

Адже забезпечення гідного життя людини — наш спільний пріоритет.

Фото:REUTERS/Oleksandr Ratushniak

bottom of page