top of page
C_1099947.jpg

Підвищення спроможності НУО та релігійних громад

Навчання

Survivor and Community
Led Response (SCLR)

Ми використовуємо підхід SCLR, що означає Survivor and Community-Led Response (відповідь, яку веде виживший та громада). Цей підхід надає спільнотам можливість автономно визначати свої потреби та пріоритети. Ми надаємо необхідні технології та інструменти, щоб сприяти спільнотам у пошуку найефективніших рішень для їх викликів. Цей підхід відіграє ключову роль у вирішенні криз на рівні спільноти, тому він був вибраний нами.

6.jpg

SCLR – це адаптивна методологія, яка вже успішно використовувалася в різноманітних випадках раптових та тривалих криз, включаючи природні катастрофи, активні конфлікти, та наслідки змін клімату. Однією з основних частин підходу є те, що командам, які його безпосередньо застосовують, надається можливість адаптувати його до своїх конкретних операційних умов.
Метою SCLR є покращити негайне самопочуття, зміцнити довгострокову стійкість та прискорити трансформаційні зміни

Субгрантування

Це метод фінансування неприбуткових (громадських, благодійних, релігійних та ін.) організацій, діяльність яких має соціальну, гуманітарну або освітню спрямованість, що дозволяє громадам реагувати на кризові ситуації, які виникають безпосередньо на місцевостях.

ph--4.jpg
ph--49.jpg

Субгрантування реалізується через проведення відкритого конкурсу, де організації мають можливість подати заявки на отримання фінансової підтримки для реалізації своїх проєктів чи ініціатив. Цей процес сприяє конкурентному відбору проєктів, які найкращим чином відповідають потребам та викликам місцевої громади.
Основною метою програми є посилення реагування громади на невідкладні потреби населення, охоплюючи широкий спектр сфер, таких як соціальні, гуманітарні, освітні та інші.

23.jpg

Воно також сприяє покращенню якості життя. Це включає створення умов для особистого розвитку, реалізації потенціалу, розвиток освітніх ініціатив для підвищення рівня освіти, соціальній інтеграції, вирішення соціальних проблем, надання гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях, забезпечення базових потреб і задоволення інших потреб людей.
 

Ця програма слугує механізмом для спільної дії громади з метою вирішення важливих питань і задоволення потреб різних груп населення.

Фінансова підтримка проєктних ініціатив

Для виходу громад із кризи нами було надано фінансову допомогу громадам у різних регіонах нашої країни. На умовах субгрантування у 2023 році Українська освітня платформа розподілила між неурядовими організація майже 40 млн. гривень та підтримала загалом проєкти у п’яти напрямках.

Субгрантування 1.jpg
Субгрантування 2.jpg

Передали неурядовим організаціям ґранти
у загальній сумі 39 698 083 грн

1-3.jpg

Релігійні громади

Українська освітня платформа проводить активну роботу з підсилення християнських команд, які прагнуть нести позитивні зміни у свою громаду.
Ми, як організація, вбачаємо великий потенціал в тому, щоб Церква була однією з рушійних сил у громаді, зважаючи на проактивну позицію Церкви, а також їхнє розуміння потреб громади.

Для підсилення команд ми використовуємо навчальні програми різних рівнів:

  1. Для тих, хто хоче реалізувати свій перший соціальний проєкт (Активна церква в громаді, Церква в дії)

  2. Для команд, які уже мають мінімальний досвід та розуміння у сфері соціальних проєктів і хочуть вдосконалити свої навички та реалізувати більші проєкти (Соціальні інновації громад)

  3. Для тих, хто реалізовує соціальні проєкти у себе в громаді, має команду та прагне перетворити свій проєкт у сталу соціальну діяльність. (Школа відповідального служіння)

84.jpg

Активна Церква у громаді

Онлайн-проєкт освітньо-грантової підтримки соціальних ініціатив, які здійснюють активні представники громади та релігійних спільнот у своїх громадах по всій території України

Мета проєкту: Забезпечення підтримки соціальних ініціатив, які здійснюють релігійні спільноти та активісти у своїх громадах по всій Україні, а також виявити ті громади та спільноти, як можуть стати учасниками наступних, більш комплексних, навчально-ґрантових програм.
 

Коротко у цифрах:

  • охопили 6 регіонів

  • 1 384 кінцевих бенефіціарів

35.jpg

Соціальні інновації громад

Мета проєкту: підтримка та розвиток християнських

громад у містах та селищах по всій Україні

«Соціальні інновації громад» – освітня програма для підтримки та розвитку християнських команд, які здійснюють соціальне служіння, по всій Україні. Команда складається з священнослужителя чи пастора та активіста.

  • 40 людей пройшли навчання

  • 14 команд отримали ґрантову підтримку
     

  • 3 навчальні модулі

  • 16 охоплених регіонів

  • 4 950 кінцевих бенефіціарів проєкту

3111.jpg
1_3.jpg

Школа відповідального служіння

Мета проєкту: Навчити активні парафії та громади масштабувати свої проєкти та поступово розвивати громаду. Творити самостійні та відповідальні громади

Це річна модульна навчальна програма у поєднанні з практичним напрацюванням стратегії для конкретної громади щодо подальшої роботи з цільовими групами, громадою, бізнесом. У процесі навчання учасники працюють над власним проектом та розробляють методи локального фандрейзингу у супроводі менторів. По завершенні програми беруть участь у конкурсі грантів та мають можливість отримати фінансування для реалізації своїх проектів, що дозволить послідовно та стабільно розвивати свою громаду.

ph--129.jpg
  • 35 осіб у складі 6 команд пройшли навчання

  • реалізовано 6 проєктів

  • залучили 8 партнерств для реалізації проєкту

Історії успішних проєктів

Коржик.jpg

Майстерня печива «Коржик»

Перша інклюзивна майстерня «Коржик» у Фастові, Київської області, де можна поласувати неймовірно смачними тістечками та печивом, які виготовляє «сонячний» хлопчина Микита Дунаєв. Разом з о. Віталієм Марцинюком, який дізнався про мрію Микити стати кондитером, вдалось створити особливе місце, де панує затишна атмосфера.

Марцинюк.jpg

Українська освітня платформа сприяла розвитку та дала можливість вчитися!

Соціальне служіння ми розпочали ще 10 років тому. Тепер разом ми йдемо до створення соціального підприємництва. Хочемо подбати про соціально-незахищених людей, оскільки багатьох знаю особисто.

о. Віталій Марцинюк

72.jpg

Мшанецькі колиби

Проєкт «Мшанецькі колиби» — парафіяльний відпочинковий еко-табір, покликаний розвивати зелений туризм в цьому регіоні та навчити місцевих людей заробляти, надаючи супутні послуги або перетворюючи запустілі хати на агро-оселі.

Гром.jpg

Громада і команда, це знак дорівнює

Все почалось з ідеї (сміється). Я розумів, що в селі ситуація критична, і її потрібно змінювати. Тому ідеї були як бджоли: завжди роїлись в моїй голові. Не хватало ресурсів і команди, яка б була опорою та двигуном ось цих ідей. Коли я дізнався що є навчання не просто для мене, а й для великої кількості осіб, ще й до того на місці в громаді – я зрозумів, ось моя мотивація до змін в громаді - навчання для команди! З цього все й почалось...

о. Роман Гром

«Мшанецькі колиби» стали платформою для розвитку села (своєрідним «сільським хабом»), оскільки тут зможуть проводитися різноманітні тренінги, виїзні конференції, семінари й інші просвітницькі, наукові, культурні заходи, в т.ч. популяризація екологічних ідей (очищення русел рік від сміття, сортування відходів, усвідомлення шкоди від спалювання сухої трави, розумне господарювання в лісі тощо).

12_.jpg
46.jpg

Перейти до наступного розділу

bottom of page